Ładuję...
ApiSilver

PROPOLIS

Badania w laboratorium przy tworzeniu serii Apisilver to jednak nie wszystko. Największą pracę wykonały polskie pszczoły. Te małe, pożyteczne owady oprócz miodu zbierają woski i wydzieliny z kwiatów, młodych pędów oraz liści. Przerabiając je w ulach, wytwarzają balsamiczną żywicę zawierającą aktywne biologicznie substancje, którymi rośliny bronią się przed atakiem bakterii, grzybów czy pierwotniaków. Zależnie od regionu oraz środowiska, pozyskane woski charakteryzują się różnym składem. Aczkolwiek każdy z nich zawiera związki, które obecnie wykorzystywane są w postaci czystej, lub w mieszaninach do preparatów oraz leków stosowanych w terapiach dla ludzi. Pszczoły są od nas o tyle mądrzejsze, iż nie kierują się jedną substancją, lecz łączą kilka. Tym sposobem ograniczają możliwości rozwoju bakterii czy innych patogenów. Owady te pierwsze odkryły aktywność biologiczną substancji chemicznych oraz wykorzystywały je na długo przed pojawieniem się na ziemi człowieka – a on niejako skopiował naturę. Korzystanie z rozwiązań, które dała nam natura i wzbogacenie terapii o preparaty bogate w aktywne składniki może w znacznym stopniu uskutecznić leczenie i skrócić jego czas. Taki był cel, który postawili przed sobą naukowcy opracowujący Apisilver – maksymalnie wykorzystać właściwości prozdrowotne i aktywność biologiczną propolisu przy jak najlepszym wykorzystaniu efektu synergii.

skladi1

Preparaty ApiSilver są innowacyjne pod kilkoma względami. Przede wszystkim wykorzystujemy najlepszej jakości bazę surowcową, która gwarantuje uzyskanie produktu o unikalnych cechach. Z tego powodu źródła surowca ograniczone są w Polsce do trzech stanowisk. Surowiec jest pozyskiwany wyłącznie z terenów nieskażonych, co potwierdzają niezależne testy. Proces technologiczny z uwagi na wrażliwość materiału wyjściowego na utlenianie i możliwość jego destrukcji zachodzi w niskich temperaturach. Rezultatem jest koncentrat, który praktycznie nie zawiera białek pochodzenia pszczelego – głównego czynnika alergizującego – ale posiada w co najmniej 40% aktywne biologicznie substancje. 

JONY SREBRA

Srebro stanowi integralną część preparatów Apsilver. Od wieków było ono powszechnie  stosowane jako jeden z podstawowych leków przy ranach wrzodziejących skóry.  Patogeny do tej pory nie uodporniły się na srebro i jego związki, dlatego srebro nadal skutecznie zwalcza mikroorganizmy chorobotwórcze. Przeprowadzone badania wskazują iż kompleksy srebra z układami organicznymi pochodzącymi z propolisu oprócz wpływu na proliferacje komórek warunkującą szybkość procesów regeneracyjnych, wpływają również na mikroorganizmy mogące przeciwdziałać tym procesom a wywołujące stan zapalny. W rezultacie – eliminacja szkodliwych patogenów z rany pozwala na przyspieszenie procesów prozdrowotnych, stymuluje angiogenezę a w rezultacie pozwala na szybsze dochodzenie do pełni sił.

 

Połączenie medycyny naturalnej, własności propolisu i jego składników z osiągnięciami ostatnich lat badań z zakresu nanotechnologii pozwoliły na wytworzenie preparatów których stosowanie przynosi wymierne korzyści zdrowotne.

APISILVER 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone